ΕΙΣΑΓΩΓΙΚΗ ΕΠΙΜΟΡΦΩΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΣΧ. ΕΤΟΥΣ 2011-12

Σας ενημερώνουμε ότι παρατείνεται μέχρι την Παρασκευή 21 Οκτωβρίου 2011 η προθεσμία υποβολής αιτήσεων των αναπληρωτών Α/θμιας και Β/θμιας Εκπαίδευσης, λόγω των νέων αποσπάσεων που ανακοινώθηκαν από το ΥΠΔΒΜ.

Η επιμόρφωση είναι προαιρετική και θα πραγματοποιηθεί, όπως έχει ήδη ανακοινωθεί, από 7/11/2011 έως 11/11/2011 (Δευτέρα έως Παρασκευή) και σε ώρες πέραν του σχολικού ωραρίου (16:00μμ έως 21:00μμ).

Η κατανομή σε τμήματα και η δυνατότητα δημιουργίας τμημάτων στα εξακτινωμένα κέντρα (Άρτα, Πρέβεζα, Ηγουμενίτσα, Λευκάδα, Κέρκυρα), θα ανακοινωθούν μετά την ολοκλήρωση της υποβολής των δηλώσεων από τους υποψήφιους επιμορφούμενους.

Παρακαλούμε τους αναπληρωτές Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης, μετά την ανακοίνωση της τοποθέτησή τους στις περιοχές ευθύνης του ΠΕΚ Ιωαννίνων (Ήπειρος, Κέρκυρα και Λευκάδα ), που επιθυμούν να επιμορφωθούν στην Εισαγωγική Επιμόρφωση σχολικού έτους 2011-12, να δηλώσουν το ενδιαφέρον τους στη Διεύθυνση του ΠΕΚ  με αίτησή τους στο φαξ 2651047044 ή στο E-mail: info@pekioanninon.gr, mail@pek-ioann.ioa.sch.gr.

Η ενημέρωση των επιμορφωτών που επιθυμούν να συμμετάσχουν στην Εισαγωγική Επιμόρφωση  αναπληρωτών, θα γίνει μετά από τηλεφωνική συνεννόηση με τη γραμματεία.

Η Διεύθυνση του ΠΕΚ Ιωαννίνων

Κατηγορίες: 2010-2011, 2011-2012, Αναπληρωτές. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.