Ενημέρωση για τη Β΄Φάση του προγράμματος ΝΕΟ ΣΧΟΛΕΙΟ (Σχολείο 21ου αιώνα)- Η Μετάβαση: Επιμόρφωση των Εκπαιδευτικών νέων ειδικοτήτων και δασκάλων στα δημοτικά σχολεία.

Σας ενημερώνουμε ότι ξεκινάει η υλοποίηση της β΄ φάσης του επιμορφωτικού προγράμματος «ΝΕΟ ΣΧΟΛΕΙΟ (Σχολείο 21ου αιώνα)- Η Μετάβαση: Επιμόρφωση των Εκπαιδευτικών νέων ειδικοτήτων και δασκάλων στα δημοτικά σχολεία» 6ωρης διάρκειας που  αφορά τους εκπαιδευτικούς Πληροφορικής ΠΕ19/20 και Θεατρικής Αγωγής (ΠΕ32 και ΠΕ18.41), Εικαστικών (ΠΕ08) και Μουσικής (ΠΕ16) στα 800 Ολοήμερα Δημοτικά Σχολεία Ε.Α.Ε.Π., έργο που υλοποιεί ο Ο.ΕΠ.ΕΚ. στο πλαίσιο του επιχειρησιακού προγράμματος «ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ ΚΑΙ ΔΙΑ ΒΙΟΥ ΜΑΘΗΣΗ».  Η επιμόρφωση αυτή αποτελεί συνέχεια της α΄ φάσης, την οποία παρακολουθήσατε  τον Οκτώβριο του 2010.

Σας γνωρίζουμε ότι η β΄ φάση του επιμορφωτικού προγράμματος 6ωρης διάρκειας  για τους εκπαιδευτικούς Πληροφορικής (ΠΕ19 και ΠΕ20) θα πραγματοποιηθεί σε Σχολικά Εργαστήρια υπό την εποπτεία του Π.Ε.Κ. Ιωαννίνων τη Δευτέρα 21 Μαρτίου 2011 , πρωινές ώρες 09:00-15:00 ( 1 ΣΕΚ Ιωαννίνων -Επιμορφώτρια κ Μπέλλου Ιωάννα & Γυμνάσιο Βελισσαρίου- Επιμορφώτρια κ. Νταλαούτη Παρασκευή)

Το πρόγραμμα για τις ειδικότητες Θεατρικής Αγωγής (ΠΕ32 και ΠΕ18.41), Εικαστικών (ΠΕ08) και Μουσικής (ΠΕ16) θα διεξαχθεί τη Παρασκευή 18 Μαρτίου 2011, πρωινές ώρες 09:00 – 15:00 στο Π.Ε.Κ. Ιωαννίνων – Αμάλθειας 12 – Καρδαμίτσια.

Το περιεχόμενο αυτής της συνάντησης έχει το χαρακτήρα ανατροφοδότησης. Βασικός της στόχος είναι να παρουσιαστούν οι εμπειρίες των επιμορφούμενων και να συζητηθούν με την καθοδήγηση των επιμορφωτών οι καλές πρακτικές που εφαρμόστηκαν και οι δυσκολίες που προέκυψαν.

ΕΠΙΜΟΡΦΟΥΜΕΝΟΙ ΝΕΩΝ ΣΧΟΛΕΙΩΝ

Κατηγορίες: 2010-2011, Νέο Σχολείο. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.