Στα νέα Προγράμματα Σπουδών του μαθήματος των Θρησκευτικών θα επιμορφωθούν το διήμερο 15-16 Μαΐου 2017, οι εκπαιδευτικοί του κλάδου ΠΕ 01 και οι Σχολικοί Σύμβουλοι Δημοτικής Εκπαίδευσης στο ΠΕΚ Ιωαννίνων (Αμάλθειας 12,45500, Καρδαμίτσια Ιωάννινα).

Τα διήμερα Προγράμματα Επιμόρφωσης υλοποιούνται σε συνεργασία με το Ινστιτούτο Εκπαιδευτικής Πολιτικής στο πλαίσιο της Πράξης: «Παρεμβάσεις επιμόρφωσης για την ενίσχυση των σχολικών δομών του εκπαιδευτικού συστήματος» με κωδικό ΟΠΣ (MIS) 5004204 που χρηματοδοτείται από το Επιχειρησιακό Πρόγραμμα «Ανάπτυξη Ανθρώπινου Δυναμικού, Εκπαίδευσης και Δια Βίου Μάθησης» και ειδικότερα της Δράσης 3 «Επιμόρφωση εκπαιδευτικών στα Νέα Προγράμματα Σπουδών του μαθήματος των Θρησκευτικών».

Για τον πίνακα με τα επιμορφωτικά κέντρα ανά περιοχή, τα ονόματα των επιμορφωτών και της ημερομηνίες διεξαγωγής πατήστε ΕΔΩ.

Για το Πρόγραμμα πατήσετε ΕΔΩ

Για τα 1ο Τμήμα Ιωαννίνων πατήστε ΕΔΩ

Για το 2ο Τμήμα Ιωαννίνων πατήστε ΕΔΩ

Για το επιμορφωτικό υλικό του σεμιναρίου πατήστε τον ακόλουθο σύνδεσμο : http://iep.edu.gr/index.php/el/thriskeftika-ypostiriktiko-yliko

Για περισσότερες πληροφορίες δείτε ΕΔΩ

Κατηγορίες: ΕΠΙΜΟΡΦΩΣΗ 2016-2017, ΠΕΚ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ. Ετικέτες: , , , , . Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.