Ωρολόγια Προγράμματα Επιμορφωτικών Προγραμμάτων του ΠΕΚ Ιωαννίνων 2016-2017

1. Ωρολόγιο Πρόγραμμα: Ιστορία και Ιστορική Εκπαίδευση-Επιμορφωτικό πρόγραμμα (Κωδικός: ΕΠ1).

Συντονιστής: Χάρης Αθανασιάδης, Διευθυντής του ΠΕΚ, Αναπληρωτής Καθηγητής του Τμήματος ΦΠΨ του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων.

2. Ωρολόγιο Πρόγραμμα:  Εφαρμόζοντας το Ενιαίο Πρόγραμμα Σπουδών Ξένων Γλωσσών (ΕΠΣ-ΞΓ) στο Γυμνάσιο: Ο εκπαιδευτικός ως σχεδιαστής του αναλυτικού προγράμματος σπουδών (syllabus) και δημιουργός μαθησιακών ενοτήτων-(Κωδικός: ΕΠ2)

Συντονίστρια: Χάιδω Νάτση, Αναπληρώτρια Διευθύντρια ΠΕΚ Ιωαννίνων, Σχολική Σύμβουλος ΠΕ05 Ηπείρου, Λευκάδας και Κέρκυρας.

3. Ωρολόγιο Πρόγραμμα: Σύγχρονες διδακτικές στρατηγικές-(Κωδικός: ΕΠ3)

Συντονίστρια: Νταλαούτη Παρασκευή. Υποδιευθύντρια ΠΕΚ Ιωαννίνων, Σχολική Σύμβουλος Ιωαννίνων ΠΕ70.

Κατηγορίες: Γενικά, ΕΠΙΜΟΡΦΩΣΗ 2016-2017. Ετικέτες: , , , . Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.