Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος σε επιμορφωτικά προγράμματα του ΠΕΚ Ιωαννίνων 2016-2017

Το ΠΕΚ Ιωαννι?νων οργανω?νει τα ακο?λουθα τρι?α επιμορφωτικα? προγρα?μματα και καλει? ο?σους εκπαιδευτικου?ς επιθυμου?ν να δηλω?σουν συμμετοχη?.

Συντονιστής: Χάρης Αθανασιάδης, Διευθυντής του ΠΕΚ, Αναπληρωτής Καθηγητής του Τμήματος ΦΠΨ του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων.

Διάρκεια υλοποίησης: Από τις 13/2/2017-07/04/2017. (δύο τρίωρα την εβδομάδα σε ημέρες που θα οριστούν αργότερα)

Μέγιστος αριθμός επιμορφούμενων 25.

Χώρος υλοποίησης: Πανεπιστήμιο  Ιωαννίνων ?στην αίθουσα του Εργαστηρίου Ιστορίας της Νεοελληνικής Εκπαίδευσης (Τμήμα ΦΠΨ, 2ος όροφος).

Για αναλυτικές πληροφορίες  για το Πρόγραμμα πατήστε ΕΔΩ

2 Εφαρμόζοντας το Ενιαίο Πρόγραμμα Σπουδών Ξένων Γλωσσών (ΕΠΣ-ΞΓ) στο Γυμνάσιο: Ο εκπαιδευτικός ως σχεδιαστής του αναλυτικού προγράμματος σπουδών (syllabus) και δημιουργός μαθησιακών ενοτήτων-Επιμορφωτικό πρόγραμμα 45 ωρών- (Κωδικός: ΕΠ2)

Συντονίστρια: Χάιδω Νάτση, Αναπληρώτρια Διευθύντρια ΠΕΚ Ιωαννίνων, Σχολική Σύμβουλος ΠΕ05 Ηπείρου, Λευκάδας και Κέρκυρας.

Διάρκεια υλοποίησης: Από 13.1.2017 ? 18.2.2017

Μέγιστος αριθμός επιμορφούμενων 22.

Χώρος υλοποίησης: ΠΕΚ Ιωαννίνων-Αμάλθειας 12-Καρδαμίτσια -45500-Ιωάννινα

Για αναλυτικές πληροφορίες  για το Πρόγραμμα πατήστε ΕΔΩ

3. Σύγχρονες διδακτικές στρατηγικές-Επιμορφωτικό Πρόγραμμα 33 ωρών-(Κωδικός: ΕΠ3)

Συντονίστρια: Νταλαούτη Παρασκευή. Υποδιευθύντρια ΠΕΚ Ιωαννίνων, Σχολική Σύμβουλος Ιωαννίνων ΠΕ70.

Διάρκεια υλοποίησης: Από τις 24/1/2017-03/03/2017 (δύο τρίωρα την εβδομάδα σε μέρες που θα οριστούν αργότερα)

Μέγιστος αριθμός επιμορφούμενων 20.

Χώρος υλοποίησης: ΠΕΚ Ιωαννίνων-Αμάλθειας 12-Καρδαμίτσια -45500-Ιωάννινα

Για αναλυτικές πληροφορίες  για το Πρόγραμμα πατήστε ΕΔΩ.

Σημειώνεται ότι ο χρόνος υλοποίησης των επιμορφωτικών προγραμμάτων θα είναι εκτός ωραρίου εργασίας, σε απογευματινές ώρες και θα οριστικοποιηθεί μόλις ολοκληρωθεί η διαδικασία εκδήλωσης ενδιαφέροντος.

Παρακαλούνται οι ενδιαφερόμενοι να συμπληρώσουν την αναρτημένη αίτηση και να την υποβάλλουν στο pekioann@gmail.com το αργότερο έως  την Παρασκευή 30-12-2015.

Για την πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος πατήστε ΕΔΩ

Για την αίτηση συμμετοχής πατήστε ΕΔΩ

Κατηγορίες: ΕΘΕΛΟΝΤΙΚΑ ΕΠΙΜΟΡΦΩΤΙΚΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ, ΕΠΙΜΟΡΦΩΣΗ 2016-2017, ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΠΙΜΟΡΦΩΣΗΣ. Ετικέτες: , , , . Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.