Αρχείο μηνός Μαΐου 2011

Έκδοση Βεβαιώσεων Αναπληρωτών Επιμορφούμενων

Το Π.Ε.Κ. Ιωαννίνων σας ενημερώνει ότι  έχουν εκδοθεί οι βεβαιώσεις  Επιμορφούμενων του  Προγράμματος  της Εισαγωγικής  Επιμόρφωσης   Αναπληρωτών Εκπαιδευτικών Α/θμιας, Ειδικής Αγωγής  &  Β/θμιας Εκπαίδευσης Σχ. Έτους 2010-11. Οι ενδιαφερόμενοι Εκπαιδευτικοί μπορούν να παραλάβουν τις βεβαιώσεις από τις Διευθύνσεις Εκπαίδευσης που ανήκουν υπηρεσιακά.

Κατηγορίες: 2010-2011 | Γράψτε σχόλιο

Υλοποίηση Προγράμματος «ΝΕΟ ΣΧΟΛΕΙΟ» (Σχολείο 21ου αιώνα) Η Μετάβαση: Επιμόρφωση των Εκπαιδευτικών που διδάσκουν στα προγράμματα υποδοχής και ένταξης μαθητών από Ευάλωτες Κοινωνικές Ομάδες (ΕΚΟ)

Σας ενημερώνουμε για την υλοποίηση του Προγράμματος «ΝΕΟ ΣΧΟΛΕΙΟ (Σχολείο 21ου αιώνα) – Η Μετάβαση: Επιμόρφωση των Εκπαιδευτικών νέων ειδικοτήτων και δασκάλων στα δημοτικά σχολεία» , σύμφωνα με την εγκύκλιο 55466/Γ1/13-05-2011. Το παραπάνω πρόγραμμα απευθύνεται στους εκπαιδευτικούς που διδάσκουν στις … Συνέχεια

Κατηγορίες: 2010-2011 | Γράψτε σχόλιο